Ден

Родилка позитивна на коронавирус пренесена на Инфективно, бебето на интензивна нега

Дваесет и седумгодишна родилка од Куманово е позитивна на коронавиурсот, потврдуваат од ГАК.

Бебето е на интензивна нега бидејќи е родено пред време, а мајката е пренесена на Инфективната клиника.

На гинекологија пристигнала уште една родилка, чиј плод бил мртов поради сепса, а за неа се чекаат резултати, дали и таа е позитивна на коронавирусот.

Можеби ќе ве интересира:

Рекордни 120 новозаразени од коронавирус, 67 од нив се од Скопје

Тачи: ИВЗ и Бујар Османи се единствените одговорни за ситуацијата со коронавирусот

Александар Тодески

Мицкоски призна дека седел во ресторан во Дебар Маало, вели дека не ги знаел протоколите

×

Следете не