Ден

„Ролан Гарос“ доби нов термин, почнува на 27 септември

„Ролан Гарос“ повторно го смени терминот на одржување заради пандемијата од коронавирусот.

Гренд-слем турнирот во Париз ќе започне на 27 септември, според францускиот весник Париз.

Отвореното првенство на Франција со стандарден термин 18 мај – 7 јуни првично беше преместен од 20 септември до 4 октомври, а според новите информации, турнирот ќе започне една недела подоцна и ќе трае до 11 октомври.

Можеби ќе ве интересира:

Робен размислува за продолжување на фудбалската кариера

Ракитиќ: Ако Ла Лига не продолжи, Барселона треба да биде прогласена за шампион

Ѓоковиќ: Ќе имам дилема ако АТП каже дека има задолжителна вакцинацијата

×

Следете не