Ден

Седуманесетгодишна девојка загина,а двајца се повредени во тешка сообраќајка

Еден час по полноќ на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(20) од Куманово, излетало од коловозот.

На местото на незгодата починала 17 – годишна сопатничка од Куманово, а со тешки телесни повреди се здобил возачот и уште една сопатничка, Т.П.(19) од Куманово, по што биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира:

Забелешките на Венецијанската комисија за Законот за јазиците ќе се анализираат по изборите

Stefanija Kuzmanovska

Дрецун: Постои бугарски шпионски центар во Скопје, Бугарија да престане со идејата за враќање на Санстефанскиот договор

Никола Поповски

Пендаровски-Ривлин: Двете држави ја споделуваат трагедијата на Холокаустот

Stefanija Kuzmanovska