Ден

Се уби пејачот обвинет за силување дете

Кантри пејачот Даниел Ли Мартин изврши самоубиство, пренесуваат американските медиуми.

Мартин, обвинет за повеќе случаи на злоставување дете, се самоубил со огнено оружје во својата куќа на Флорида.

Печајот на крајот на јануари бил уапсен откако едно дете, чие име и пол не се објавени, им раскажало на родителите дека пејачот му го покажувал својот полов орган и фотографии од филмови за возрасни.

Пејачот има издадено повеќе албуми и имал 54 години. Пред самоубиството не се изјаснил за обвинувањата.

Можеби ќе ве интересира:

Каков татко, таков син – игра фудбал, зборува четири јазици, а на Инстаграм го следам милион луѓе

Не се во пријателски односи: Меган ги исфрли Кардашијанки

Кралското семејство се распаѓа, а принцот Чарлс доаѓа во БиХ