Ден

Скопските пожарникари изгасиле оусм пожари на Нова година

Осум упсешни интервенции имала Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје во текот на новогодишната ноќ.

Од Пжарната истакнаа дека меѓу интервнециите на дежурните екипи биле гаснењето на пожари на тераса, кое било од пиротхенички материјал, но и на дуќан и штала.

Во интервенциите наишле само на едно повредено лице кое користело пиротхенички средства, близу Бит Пазар.

Можеби ќе ве интересира:

Нова 14 дневна вонредна состојба

Триесет и пет новозаболени и тројца починати од коронавирус

Нова седница на Советот за безбедност во „Вила Водно“

×

Следете не