Ден

Со автомобил удрил 80-годишна скопјанка и избегал од местото

Вчера во 16.00 часот било пријавено дека на бул.„Кузман Јосифоски-Питу“ во Скопје непознато патничко возило удрило во пешакот Ц.Б.(80) од Скопје, по што го напуштило местото на настанот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Ц.Б., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде била пренесена за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира:

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Уапсен 20 годишен скопјанец, носел гасен пиштол и 26 куршуми

Александар Тодески

Пукње во Чаир утрово, мотоциклист погоден во ногата

Александар Тодески
×

Следете не