Со насмевка и песна, Доли Партон се вакцинираше против ковид-19

Популарната кантри-ѕвезда ја прими првата доза од вакцината на производителот „Модерна“, притоа мотивирајќи ги своите обожаватели и тие да бидат одговорни.

Таа ја испеа познатата „Jolene“, но со изменет текст, за да укаже на безбедноста на вакцините за кои и самата одвоила дел од своите пари и го финансирала производството.

– Се обидувам да бидам забавна, но сериозна во врска со вакцината. Мислам дека сите сакаме да се вратиме во нормала, што и да значи тоа. Вреди, ако зависи од една инјекција. Како и да е, сакав само да ги охрабрам сите, бидејќи колку побрзо се чувствуваме подобро, толку побрзо ќе се вратиме во нашата нормална состојба – истакна таа.

loading...

Останати вести

Владата платила аванс за Ковид вакцината, ќе бидат обезбедени 833.000 дози

admin

Оздравените даруваат конвалесцентна плазма, третирани стотици пациенти

Elena Daskalova

Вучиќ: Знам кој ме прислушува

admin