Ден

Сто и три полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на коронавирус

Сто и три прпадници на полицијата се ставени во изолација додека пак 14 од нив се позитивни на коронавирус, потврдуваат од МВР.

Епидемиолозите се уште истражуваат како е припадниците на македонската полиција се заразиле со вирусот.

Според статистиката, во изолација се ставени полицајци од Скопје, Тетово, но и од други градови.

Можеби ќе ве интересира:

Полицијата со засилена контрола дали се носат маски

Во сабота завршува вонредната состојба, почнуваат да течат роковите за избори

Почнаа со работа кафулињата и рестораните под посебни протоколи

×

Следете не