Ден

Судијата Ставрев: Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави

„Тони денес да молчи, да одмара и никој да не го гњави“.

Вака судијата во случајот „ТНТ“, Огнен Ставрев се обрати кон обвинетиот Тони Трајковски откако неговиот адвокат достави лекарска документација.

  • Ова што го гледам во извештајот од лекарот и од она што го разбирам од медицината, не е ништо страшно, додаде судијата.

Јавниот обвинител во случајот, Бурим Рустеми побара да не се одолговлекува судскиот процес и побара од судот да ја развои постапката за Тони Трајковски и да му се суди одвоено.

Според адвокатите на второобвинетиот Миле Јанакиевски, не постојат услови за раздвојување на постапката за Трајковски.

Можеби ќе ве интересира:

Филипче уверува дека жените во Шуто Оризари ќе добијат матичен гинеколог

Stefanija Kuzmanovska

Кирацовски: До сега одговарале само човекот со ќебапите, Амди Бајрам и Соња од ТАТ

Александар Тодески

Димитриеска Кочоска: ММФ очекува раст на економијата што е под оптимистичките бројки на МФ

Stefanija Kuzmanovska