Ден

Турчин уапсен на Деве Баир, сакал да влезе во Македонија со фалисфикат пасош

На 15.05.2020 во 17.20 часот на Граничниот премин Деве Баир, на влез во Р.С.Македонија  допатувал Ј.К.(51) од Р.Турција, кој управувал товарно возило „даф“ и  полуприколка со турски национални ознаки.

По извршените проверки, поради постоење основано сомнение за извршено кривично дело „фалсификување на исправа“, тој бил лишен од слобода во Полициската станица Крива Паланка за  понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира:

Уапсен малолетник во Гостивар, поседувал марихуана и нож

Александар Тодески

ФОТО: Пожар пеплоса магацин за авто делови во Радишани

Уапсено 41 лице за шетање на полициски час, 113 казни за неносење маска

×

Следете не