Ден

Уапсена скопјанка, агресивно се однесувала кон полицајците за време на полицискиот час

На 28 март 2020 во 16.30 часот на крстосницата на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ со ул.„Никола Карев“ во Скопје од страна на полициски службеници од СВР Скопје била лишена од слобода В.И.(53) од Скопје, поради непочитување на забраната за движење во време на „полициски час“ и нарушување на јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници при вршење на службени дејства.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.13 од ЗППЈРМ, а по целосно документирање на случајот ќе следи и соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира:

Полициски час од недела во 11 часот до вторник во 5 наутро

ФОТО: Пожар пеплоса магацин за авто делови во Радишани

Чулев: Очекуваме зголемен број на мигранти со олабавувањето на мерките

×

Следете не