Ден

Уапсени две лица, полицијата им нашла марихуана

Вчера во 22.10 часот на ул.„Владимир Комаров“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода П.П.(21) и А.Ј.(22), двајцата од Скопје, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветени поднесоци.

Можеби ќе ве интересира:

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Уапсен 20 годишен скопјанец, носел гасен пиштол и 26 куршуми

Александар Тодески

Пукње во Чаир утрово, мотоциклист погоден во ногата

Александар Тодески
×

Следете не