Ден

Уапсен 20 годишен скопјанец, носел гасен пиштол и 26 куршуми

Вчера во 17.10 часот, за време на забраната за движење, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Никола Карев“, при извршен преглед кај Б.Р.(20) од Скопје, пронашле еден гасен пиштол, една рамка со пет куршуми и една чанта со 21 куршум.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Можеби ќе ве интересира:

Осуммина починати, 136 нови потврдени случаи на заразени со коронавирус

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Лични карти и пасоши во Скопје ќе се издаваат и во сабота и недела

×

Следете не