Ден

Утре ќе биде разрешена директорката на охридската болница

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека утре ќе биде разрешена директорката на болницата во Охрид.

-Директорката не ја хоспитализирала пациентката од Струга, која почина од коронавирус во текот на вчерашниот ден.Утре директорката ќе биде разрешена, ќе биде поставен нов директор. На увид се инспектори од државниот инспектират за улогата на другите, и согласно информациите ќе се одлучува понатаму, рече Филипче.

Можеби ќе ве интересира:

Полициски час од недела во 11 часот до вторник во 5 наутро

Во последен час се разговара за 58 часовниот викенд карантин

Александар Тодески

Чулев: Очекуваме зголемен број на мигранти со олабавувањето на мерките

×

Следете не