Ден

Уште осум нови случаи со коронавирус во Косово, бројката се искачи на 71

Во Косово и Метохија денес се регистрирани осум нови случаи на коронaвирус, со шго бројот достигна до вкупно 71 лице.

Станува збор за случаи со контакт, од кои четири се од селото Доманеку во општина Малишево, три од Приштина и еден од Долен Стубл, во близина на Вучитрн, јавува РТК2.

Така, вкупниот број случаи на коронавирус во Косово и Метохија е 71, а едно лице е починато.

Можеби ќе ве интересира:

ВИДЕО: Пожар околу нуклеарната централа во Чернобил, радиоактивноста зголемена за 16 пати

Александар Тодески

Борис Џонсон со засилени симптоми од коронавирус пренесен во болница

(ВИДЕО) Кралицата Елизабета: Оваа пандемија го смени светот, заедно ќе ја пребродиме кризата

×

Следете не