Ден

Филипче: Рано е за отворање на границите

Србија и Бугарија ги отворија границите без да бараат тестирање, но се уште е рано ние да ги отвориме границите, посочи министерот за здравство, Венко Филипче.

Тој посочи дека утрово, Комисијата за заразни болести донела одлука дека е се уште рано да се отворат границите, оставајќи простор за тоа да се разговара до крајот на неделата.

Министерот посочи дека не треба да не обесхрабрат новите бројки, туку дека земјата ќе излезе и од моменталната криза.

Можеби ќе ве интересира:

Осуммина починати, 136 нови потврдени случаи на заразени со коронавирус

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Лични карти и пасоши во Скопје ќе се издаваат и во сабота и недела

×

Следете не