Connect with us

Забава

Цртеж или фотографија? Овој германски град е хит на социјалните мрежи!

Градот Фројденберг кој се наоѓа во Северна Рајна Вестфалија овие денови е хит на социјалните мрежи, поради фотографија објавена на Инстаграм.

Градот се наоѓа во близина на поголеми градови, како Келн, Дортмунд, Бон и Франкфурт, на помалку од два часа возење. Куќите во Фројндберг наликуваат една на друга, а сега во зима, кога се празнично украсени, не можете, а да не се запрашате дали е реален или пак е излезен од некоја уметничка слика или новогодишна честитка.

Фројндберг е опкружен со шума, а куќите се специфично градени, датираат уште од 17 век и се реставрирани, но сепак е задржан автентичниот изглед. Погледнете ја фотографијата која го воодушеви светот:

loading...
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement