Ден

Четириесет и шест кривични пријави за лица кои не го почитувале полицискиот час

СВР Штип, СВР Тетово, СВР Куманово, СВР Охрид, СВР Струмица и СВР Битола поднесоа 46 кривични пријави против И.Л.(42), В.Ж.(37), двајцата од с.Ветрен-Делчево, Б.И.(26) од Виница, Е.Д.(52) од Делчево, Д.М.(50), С.С.(25), Г.М.(25), тројцата од Свети Николе, Н.Џ.(46), Љ.Ш.(14), Г.Ш.(16), С.И.(47) Р.А.(47), Ш.И.(28), Л.Л.(25), Ф.С.(31), А.И.(63), П.С.(29), М.Ф.(27), сите 11 од Тетово и биле лишени од слобода, Б.Ј.(29) од Гостивар и бил лишен од слобода, С.Б.(41), Б.С.(36), Р.И.(35) Р.Б.(26), Т.Т.(38), Д.С.(39), сите шест од Куманово, И.Д.(47) од с.Лабуништа, Струга, Р.Ш.(20) од Струга, Ж.Ѓ.(56) од с.Ораовица – Радовиш, С.С.(47) од с.Злеово– Радовиш, И.Б.(34) од с.Василево – Струмица, М.П.(40) од с.Конче– Радовиш, А.А.(38) од с.Градец – Гостивар, А.И.(31) од с.Горна Бањица – Гостивар, З.И.(31), Л.Т.(50), И.С.(61), З.Д.(32), Ш.А.(34), Ј.Т.(32), сите шест од Битола, З.С.(60), Б.П.(43), двајцата од Крушево, Ќ.А. (65) од с.Батинци – Студеничани, С.П.(49) од Студеничани, Д.Ј.(71) од Кочани, А.М.(19) од с.Соколарци-Чешиново Облешево, Ч.Ф.(35) од с.Слупчане – Куманово, Ф.Р.(43) од Арачиново – Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Пријавените не се придржувале кон воведената мерка за ограничено движење.

Можеби ќе ве интересира:

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Уапсен 20 годишен скопјанец, носел гасен пиштол и 26 куршуми

Александар Тодески

Пукње во Чаир утрово, мотоциклист погоден во ногата

Александар Тодески
×

Следете не