Човек се самозапалил во Франција, на метро-станица

На метро-станицата во Пигал се самозапалил маж, пред неколку сведоци, кои биле видно вознемирени поради она што им се случувало пред очи.

Интервенирала и противпожарната и полициската служба, а сообраќајот бил привремено во прекин, додека да се извршат првите истражни активности.

Поради претрпен шок, сведоците биле згрижени од страна на пожарникарите.

loading...

Останати вести

Русија понуди 100 милиони вакцини против Ковид-19 за ЕУ

admin

Два месеци нема алкохол за тие што ќе се вакцинираат со руската вакцина против коронавирусот

admin

Втора, уште позаразна мутација на Ковид-19 се појави во Британија

admin