Ден

Ја прекршил наредбата за карантин за да оди на риболов, па го изел крокодил

Маж во Руанда ја прекршил наредвата за изолирање поради коронавирусот за да отиде на риболов, но го убил и изел крокодил.

„Го прекраши правилото за седење дома, тој е меѓу ретките луѓе кои не ги почитуваа правилата за изолација за да го запреме вирусот“, изјавила за BBC Алис Кајитеси, градоначалничка на градот Камони.

Неидентификуванио маж бил нападнат и изеден од крокодил крај реката Ниабаронго, пренесоа тамошните медиуми.

Афричката држава со околу 12,2 милиони жители, за сега, има 40 потврдени случаи на коронавирусот, а од неделата земјата е во карантин.

Можеби ќе ве интересира:

Прв пат по разводот: Раста уловен со новата девојка

Кристина Денесовска

Пресврт: Почина два дена откако прати охрабрувачка порака

Кристина Денесовска

Поради блокадите Анастасија се сели кај момчето

×

Следете не