18.3 C
New York
May 21, 2022
Ден

ВИДЕО: Ракети во Луцк, на стотина километри од границата со Полска

Ракети во Луцк, град на западот на Украина, на помалку од 100 километри од границата со Полска – предупредуваат жителите на градот.

Моментално во Луцк, но и во цела западна Украина има бегалци од источните региони на Украина, каде во моментов се војува.

Според информациите, дрон бил соборен од силите за воздушна одбрана на Украина на десетина километри од Луцк.

Поврзано

Бајден за Путин: Тој е касап

admin

Пуч против Путин – Поголема реалност од недела во недела

admin

Полска, Шпанија, Италија… Кој би организирал Евровизија ако Украина не може?

Elena

Русија исклучена од советот за човекови права во ОН со 94 гласа „за“

admin

Грција бара од ЕУ веднаш да почнат пристапните преговори со Македонија

admin

Бајден: Путин не смее да остане на власт – Кремљ: Тоа не го одлучува Бајден

admin