18.3 C
New York
May 21, 2022
Ден

ФОТО: Тешка сообраќајка кај зградата „Флетajрон“ во Кисела Вода

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред зградата „Флетajрон“, позната како зграда „Пегла“ во скопска Кисела Вода.

Очевидци за „Ден“ сведочат дека возило удрило во мотор, а возачот на моторот е повреден. Од Министерството за внатрешни работи пак, информации најавуваат за утре. Увид на лице место врши сообраќајната полиција.

Поврзано

Пуч против Путин – Поголема реалност од недела во недела

admin

Бајден за Путин: Тој е касап

admin

Поддршка на социјалните претпријатија преку следење на принципот- “Не оставај никој зад себе”

admin

Ковачевски на средба со европските социјалдемократи зборувал за ситуацијата во Украина

admin

Грција бара од ЕУ веднаш да почнат пристапните преговори со Македонија

admin

Уставен суд го одби барањето на Панчевски

admin