16.5 C
New York
May 21, 2022
Ден

ФОТО: Тешка сообраќајка кај зградата „Флетajрон“ во Кисела Вода

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред зградата „Флетajрон“, позната како зграда „Пегла“ во скопска Кисела Вода.

Очевидци за „Ден“ сведочат дека возило удрило во мотор, а возачот на моторот е повреден. Од Министерството за внатрешни работи пак, информации најавуваат за утре. Увид на лице место врши сообраќајната полиција.

Поврзано

Бајден: Путин не смее да остане на власт – Кремљ: Тоа не го одлучува Бајден

admin

Поддршка на социјалните претпријатија преку следење на принципот- “Не оставај никој зад себе”

admin

Пуч против Путин – Поголема реалност од недела во недела

admin

ЕК ќе набавува гас и нафта за Македонија

admin

Русија исклучена од советот за човекови права во ОН со 94 гласа „за“

admin

Ковачевски на средба со европските социјалдемократи зборувал за ситуацијата во Украина

admin