Ден

ВМРО-ДПМНЕ и натаму со блокада на Собранието, Милошовски вели дека предвидувањата се загрижувачки

ВМРО-ДПМНЕ и натаму го блокира Собранието и во текот на дебатата за Законот за финансиска стабилност. Координаторот на парламентарната група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски се пожали на техничките услови во Собранието.

Што се однесува до Законот за финансиска стабилност Милошовски рече дека предвидувањата за крајот на годината се уште позагрижувачки и според него. Тој додава дека народот на избори треба да избере сериозен тим со добри познавања за финансиите и енергетиката.
Веќе 2 недели Собранието е под активна блокада на ВМРО-ДПМНЕ од каде бараат предвремени парламентарни избори

Поврзано

Францускиот предлог утре пред пратениците, ќе им се обрати и претседателката на ЕК, фон дер Лајен

Elena

СДСМ Кратово поднесе барање за надомест на штета на угостителските објекти кои треба да ги отстранат платформите

admin

Ахмети: Жените исто колку и мажите се заслужни за многу важни процеси

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com