Ден

Лавиринт – Енигматика на 68 страници и наградни крстозбори!

Во продажба е роденденско издание на енигматскиот магазин Лавиринт, кој можете да го најдете на најблиските продажни места до вас!

На ваше барање, Лавиринт стана магазинот со најмногу страници во Македонија, а за нашиот љубилеј, ви нудиме и наградни крстозбори – Најбрзите ќе бидат наградени!

Секој месец ви нудиме:
– Најголем број на скандинавски и италијански крстозбори
– Пет видови судоку
– Симетрични, швајцарски, француски, домино крстозбори, како и мозаичен крстозбор
– Осумасочници и интеграм
– Квиз на знаење
– Какуро, математичката загатка која единствено во Македонија ви ја носи Лавиринт

Уживајте со Лавиринт – Магазинот кој нуди енигматика на најмногу страници во Македонија и очекувајте големи изненадувања!

Поврзано

Заврши судењето на деценијата: Ова е пресудата во спорот меѓу Џони Деп и Амбер Херд

Elena

Овие лични детали за себе никогаш не откривајте ги пред колегите

Elena

Дали печурките треба да се мијат пред приготвување?

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com