Ден

Скопјанец паднал во Вардар во близина на МКЦ

Вчера во 15,18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на потегот помеѓу МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден К.В. (55) од Скопје кој бил во контактибилна состојба и истиот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош.

Човекот бил успешно извлечен од водите на реката. Засега не се познати околностите поради кои се нашол во Вардар.

Се работи на расчистување на случајот.

Поврзано

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Elena

Матурантите денеска го полагаат вториот екстерен предмет

Elena

Ценовен шок по полноќ – Поскапуваат храната и горивата

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com