Ден

Скопјанец паднал во Вардар во близина на МКЦ

Вчера во 15,18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на потегот помеѓу МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден К.В. (55) од Скопје кој бил во контактибилна состојба и истиот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош.

Човекот бил успешно извлечен од водите на реката. Засега не се познати околностите поради кои се нашол во Вардар.

Се работи на расчистување на случајот.

Поврзано

Ново поевтинување на горивата

Elena

10 јуни неработен ден за православните христијани

Elena

Ќучук: Бугарија станува проблематична земја која го попречува развојот на ЕУ

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com