Ден

Пукање во основно училиште во Тексас: Убиени најмалу 19 ученици

Најмалку 19 деца и двајца возрасни се убиени вчера во оружен напад во основно училиште во Тексас.

Напаѓачот, кој имал 18 години и бил вооружен со пушка и пиштол, бил убиен во престрелката со полицијата.

Убиецот пред да пристигне во училиштето, ја убил својата баба.

Денеска во САД во знак на жалост, сите знамиња кај државните институции се на половина копје.

Поврзано

Стигнала сомнителна пратка: Евакуација на плоштадот „Трафалгар“ во Лондон

admin

Француска министерка обвинета дека силувала две жени додека работела како гинеколог

Elena

Додик: Јас сум против воведување санкции кон Русија, треба да останеме неутрални

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com