Ден

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

На 25.05.2022 во 20.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово, со судска наредба, го привеле 24-годишниот тетовец Џ.А. за издржување на затворска казна. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Поврзано

Османи: Резолуцијата на бугарскиот Парламент долгорочно ќе го блокира европскиот процес

Elena

Шолц бара реформи во ЕУ за правилата за гласање

admin

Разбојник од Македонија уапсен во Германија

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com