Ден

Страшна трагедија, загина дете во сообраќајна несреќа

На 25.05.2022 во 14.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје – Велес, пред наплатна станица Сопот, патничко моторно возило „рено клио“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Д.В.(38) од Неготино, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и малолетен сопатник(дете) и биле пренесени во Општа болница Велес, каде од лекар била констатирана смрт кај малолетникот.

Исто така, со тешки телесни повреди се здобила и сопатничката В.В.(28) од Неготино, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје.

Увид на местото извршиле екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител по чија наредба телото било предадено на обдукција.

Поврзано

Почнува полагањето на државна матура – Лани помина со среден успех 3.61

admin

Песков: Оптимисти сме за руската позиција во Украина

admin

Продолжува штрајкот во јавниот сектор, денеска протест на ССМ пред Министерството за финансии

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com