Ден

Познатата пејачка едвај преживеала: Пеела во кафана, а куршум ѝ поминал покрај глава

Пејачката Сека Алексиќ почнала да настапува на само 14 години. Оттогаш таа е барана и популарна. Пејачката никогаш не крие детали од својот личен живот, а некои од нив се навистина застрашувачки.

За себе вели дека секогаш може да разговара со сите и ќе најде заеднички теми и со проститутките и со оние кои во недела одат на литургија.

Во една емисија, таа откри непознати детали од нејзината поп кариера, а во таа прилика раскажа за страшното искуство кое го доживеала додека пеела во кафуле.

– Поминав низ многу во животот. Пеам од 14 години и од 14 сум во кафана, а сега имам 41. Луѓето ги делам само на добри и лоши. Поминав низ многу. Од тоа што некој пукал, што ми помина куршум покрај глава, до тоа што не малтретираа по кафаните да играме до 5 сабајле, а требало да завршиме во 1 часот. Мислам дека на тоа што сум денес – вели Сека.

 

Поврзано

Ретрограден Меркур замина, но Сатурн нема да нè остави на мира следниот период

Elena

Користите ли третман за околу очи? Ова е правилниот начин на нанесување

Elena

Издаден огноотпорен примерок од контроверзната „Приказна на слугинката“

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com