Ден

Седум лица уапсени, полицијата им нашла дрога

Полицијата синоќа приведе седум лица поради поседување на дрога при извршена контрола на посетители на концерт во објект на подрачјето на Карпош и во два угостителски објекта во Скопје.

„Кај Р.Д.(25) и кај Х.А.(32), двајцата од Косово биле пронајдени три пакувања бела прашкаста материја, кај Ј.К.(37) од Гостивар била пронајдена грутчеста материја, кај З.Д.(32) од Кичево е пронадена марихуана, а кај Ц.С.(27) од Демир Капија – марихуана и грутчеста материја. Лицата се приведени во Полициска станица Карпош и по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Во Полициска станица Центар, пак, е приведен С.Г.(24) од Свети Николе, а во Полициска станица Аеродром приведен е И.Х.(20) од Скопје, затоа што при извршена контрола во угостителски објекти кај нив била пронајдена прашкаста материја. И против овие лица ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик“, велат од МВР.

Поврзано

ССМ и денеска на протест пред Собранието

Elena

Приближување на ставовите со Бугарија има, решението сепак е далеку

admin

Бугарија ќе добие одложување на ембаргото за руската нафта?

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com