Ден

Беснее пожар во тетовскиот тутунски комбинат: Пожарникарите се борат со огнената стихија

Пожар изби во поранешниот индустриски објект „Македонија Табак“ во Тетово. Според првичните информации, пожарот избил во магацинот на фабриката.

Пожарникарите веќе половина час се борат со огнената стихија.

Засега нема информации за евентуални жртви, ниту пак за настанатата материјална штета.

Повеќе информации се очекуваат наскоро.

Поврзано

Поддршка на социјалните претпријатија преку следење на принципот- “Не оставај никој зад себе”

admin

ЕСМ би можеле да го преземат парното греење, доколку нема интерес од други компании

Elena

Блинкен: И по 100 денови руска инвазија Украина ќе опстои

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com