Ден

Беснее пожар во тетовскиот тутунски комбинат: Пожарникарите се борат со огнената стихија

Пожар изби во поранешниот индустриски објект „Македонија Табак“ во Тетово. Според првичните информации, пожарот избил во магацинот на фабриката.

Пожарникарите веќе половина час се борат со огнената стихија.

Засега нема информации за евентуални жртви, ниту пак за настанатата материјална штета.

Повеќе информации се очекуваат наскоро.

Поврзано

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на протест пред владата

admin

Северна Кореја тестира балистичка ракета

admin

МВР со детали за трагичната сообраќајка на скопска Обиколница

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com