Ден

Колач со маскарпоне и богат вкус на кафе

Прекрасен кремаст рецепт за чоколадна торта со кафе и маскарпоне, со богат вкус, одлична за гости и што е најважно, не се пече.

Состојки за тесто:

160 грама бисквити или суви кекси по избор
50 грама кафеав шеќер
70 грама путер, растопен
Една лажичка екстракт од ванила

Состојки за фил:

300 милилитри слатка павлака
170 грама темно чоколадо
230 грама маскарпоне
Една шолја еспресо или инстант кафе (мал филџан како за турско кафе)

Подготовка:

Во блендер или процесор за храна иситнете ги бисквитите во фини ронки. Додадете го путерот, шеќерот и екстрактот од ванила и мешајте додека да добиете структура налик тесто.

Оваа смеса распоредете ја дното на калапот за торта и ставете ја во фрижидер.

Во сад ставете ја слатката павлака, кафето и чоколадото, исецкано на парчиња. Ставете го тенџерето на тивок оган и постојано мешајте. Откако ќе го тргнете од оган, додавајте го маскарпонето и мешајте со маталка. Оставете да се излади на собна температура.

Потоа, нанесете ја цела смеса врз тестото. Десертот нека се лади најмалку 3 часа во фрижидер, а најдобро преку ноќ.

Декорирајте со рендано чоколадо или со овошје.

Поврзано

Што сè можете да дознаете за себе врз основа на крвната група?

Elena

Украина нема да може да организира Евровизија догодина, еве која држава може да го направи тоа

Elena

Полска, Шпанија, Италија… Кој би организирал Евровизија ако Украина не може?

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com