Ден

Трагична судбина на исчезнатиот хрватски авион: Нема ниту еден преживеан

Авионот „Цесна“ кој исчезна од радарите, во близина на Сплит, е пронајден и за жал, судбината на сите патници е трагична.

Во авионот немало црна кутија. Со него патувале четири патници, заедно со екипажот.

Имаше 400 трагачи и тие ја завршија задачата и го пронајдоа леталото. Веднаш штом беше забележано од воздух, беа испратени копнени сили. За жал, беше потврдено дека сите патници на Цесна загинаа и во тек е полициска истрага .

 

Поврзано

ВИДЕО: Ракети во Луцк, на стотина километри од границата со Полска

admin

СЗО: Во 27 земји регистрирани 780 случаи на мајмунски сипаници

Elena

Грција бара од ЕУ веднаш да почнат пристапните преговори со Македонија

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com