Ден

Котеска го доби предметот за битолската „Јавна соба“: Обвинетиот ќе биде казнет, жртвата ќе добие отштета

Жена била жртва на споделување нејзини фотографии, а наместо да биде тој чин осуден – таа била изложена на потсмев и дополнителна виктимизација.

Адвокатката Катерина Котеска денеска на Фејсбук објави победа во случајот со битолската „Јавна соба“, со пресуда во корист на нејзината клиентка.

„Горда сум што еден ваков случај кој го водев по чл.152,став 2 и чл.144,став 1 , го добив во кариерата,особено што во најтешките моменти на жртвата сите и свртеа грб и кога никој не сакаше да се нафати да и помогне.
Особено горчина во душата ми остана кога вешто лице – жена не сакаше да вештачи,а најдобрата другарка- жена и го сврте грбот и не сакаше да сведочи“, напиша Котеска на Фејсбук.

Поврзано

Опожарен клубот „Ванчо Михајлов”, обвинителите вршат увид

admin

Четири години од потпишувањето на Преспанскиот договор

admin

Околу седум амбасадори чекаат да поминат во собраниската Комисија, прв пат ќе се пополни целата дипломатска мрежа

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com