Ден

Малолетен пешак тешко повреден во сообраќајка

На 02.06.2022 околу 14.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионален пат Липково – Арачиново, во с.Матејче, општина Липково, патничко возило „форд фиеста“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Р.И.(24) од с.Виштица, општина Липково, удрило во малолетен пешак од с.Матејче.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општа болница Куманово. Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

 

Поврзано

МВР: Внимавајте! Мало невнимание може да предизвика пожар со тешки последици

admin

Санирана дупката на мостот на Маркова Река

Elena

А1 и Телеком со речиси идентичен број на активни корисници, растат и помалите оператори

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com