Ден

Поевтинува горивото во Германија, за кај нас ќе почекаме

Радосна вест за Германците – од утрово точат поевтино гориво. Кај нас, се уште нема најави за промена на покачената цена на нафтените деривати.

Бензините поевтинуваат за 35 центи, а дизелот за 17 центи. Оваа мерка ќе трае до 1 септември, период кога Германците најмногу патуваат. Претворено во денари, ова значи дека бензинот поевтинува за околу 20 денари, додека пак дизелот за 11.

Постојат наводи дека Холанѓани доаѓаат во пограничните места и точат бензин во канистери, бидејќи таму цените им се пониски отколку дома.

Поврзано

Словачка ќе добива руска нафта до соодветна алтернатива

admin

Велика Британија предлага хомосексуалците и бисексуалците да се вакцинираат против мајмунски сипаници

Elena

Пуч против Путин – Поголема реалност од недела во недела

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com