Ден

Приведени тројца дилери на дрога од Битола

На 02.06.2022 на ул.„Кочо Рацин” во Битола, полициски службеници од Полициската станица при СВР Битола ги лишиле од слобода Е.А.(18), К.У.(20) и еден малолетник, сите од Битола, затоа кај нив биле пронајдени и одземени четири ќеси со марихуана, две дигитални ваги и други предмети.

Тие биле задржани во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзано

САД: Забраната за прелет на Лавров од Македонија, Црна Гора и Бугарија е почитување на обврските кон НАТО

admin

Опожарен клубот „Ванчо Михајлов”, обвинителите вршат увид

admin

„Меѓународен сојуз“: Боки 13 доби девет години затвор, Ременски ослободена

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com