Ден

Словачка ќе добива руска нафта до соодветна алтернатива

Словачка ќе продолжи да добива руска нафта додека не се најде соодветна алтернатива, изјави денеска словачкиот премиер Едвард Хегер.

Словачкото Министерство за економија претходно денеска соопшти дека земјата ќе биде најтешко погодена од санкциите на Европската унија за руската нафта и оти очекува солидарноста на Брисел да го ублажи влијанието на ембаргото за нафта врз земјата.

Поврзано

МВР со детали за трагичната сообраќајка на скопска Обиколница

Elena

Ковачевски: Ги реализираме ветувањата, политиките на раст на платите и на животниот стандард продолжуваат

admin

Бензинот од полноќ поскап, дизелот со иста цена

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com