Ден

Стигнала сомнителна пратка: Евакуација на плоштадот „Трафалгар“ во Лондон

Британската полиција денеска соопшти дека накратко го евакуирала лондонскиот плоштад „Трафалгар“, кој се наоѓа во близина на местото каде што подоцна ќе има прослава за одбележување на платинестата годишнина на кралицата Елизабета Втора.

Набргу по евакуацијата, алармот бил укинат.

„Инцидентот е завршен и плоштадот наскоро ќе биде отворен“, објави полицијата на Твитер.

Претходно, денеска портпаролот на полицијата изјави дека се вршат увиди во областа.

Во близина се наоѓа Бакингемската палата, пред која денеска ќе биде организиран концерт.

Се претпоставува дека алармот бил вклучен поради сомнителен пакет.

Поврзано

Премиерот Ковачевски се поклони и положи цвеќе пред спомен плочата на Светите Кирил и Методиј во Санта Марија Маџоре во Рим

admin

А1 и Телеком со речиси идентичен број на активни корисници, растат и помалите оператори

admin

Мицкоски: Интерпелација за Џафери следната недела, немам илузија дека ќе помине

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com