Ден

Без вода утре неколку улици во Центар и Чаир

Поради санирање на два улични дефекти утре без вода ќе бидат дел од корисниците во општините Центар и во Чаир, информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Од 09:00 часот без вода ќе бидат корисниците од улиците „Никола Кљусев“ и „Максим Горки“ во Центар. Истиот период прекин на водоснабдувањето ќе имаат и корисниците од улиците „Архиепископ Ангелариј“, „Покриена Чаршија“, „Лазар Танев“ и „Јорганџиска“ во Чаир.

Поврзано

Словачка ќе добива руска нафта до соодветна алтернатива

admin

Констатирани недостатоци во изградбата на градинката „Мајски цвет“

Elena

Алабаковски го запалил клубот „Ванчо Михајлов“ како реакција на распродавање на државни интереси, смета ВМРО-ДПМНЕ

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com