Ден

Бугарскиот селектор поднесе оставка

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бугарија, Јасен Петров, поднесе оставка на должноста ден по високиот пораз на домашен терен од Грузија (2-5) во второто коло од групата 4 во Ц-дивизијата во Лигата на нации.

Претходно минатата недела Бугарија во првото коло, исто така, на домашен терен одигра нерешено против македонската репрезентација (1-1) и е претпоследна во групата пред гостувањето во Гибралтар в четврток.

– Мојот морал не ми налага ништо друг освен оставка. Преземам целосна одговорност, изјави Петров, кој седеше на селекторското столче од јануари лани.

До назначување нов селектор репрезентативното кормило ќе го преземе техничкиот директор Георги Иванов.

Поврзано

Беше заложник на сопственото семејство: Бритни сега е слободна, а тоа го покажа на својата венчавка

Elena

Кавадарчани не ја сакаат Карлеуша, Јанчев ги послуша

Elena

Доаѓа летото: Ова се зеленчуци кои содржат најмногу вода

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com