Ден

Задржувања од околу половина час на ГП Богородица

На Граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 20 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ во пладневниот извештај за состојба на патишатата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поврзано

(ВИДЕО) Тензичен разговор на Ковачевски и Петков во Брисел

admin

Ковачевски: Нема француски предлог, Скопје и Софија треба да изнајдат решение

admin

Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com