Ден

Нов удар по џебот на граѓаните: Поскапување на горивата по полноќ

Од полноќ ново поскапување на цената на горивата. Ова следува откако денеска заседаваше регулаторната комисија за енергетика. Сите цени на горивата станаа трицифрени.

Дизелот од полноќ ќе се продава поскап за 2,5 денари, додека бензините се зголемуваат за 0,5 односно 1 денар по литар.

Ова се новите цени на горивата:

Еуросупер БС-95 – 110 денари
Еуросупер БС-98 – 112 денари
Еуродизел БС Д-Е V – 102 денари
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 99,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 55,508 (денари/килограм)

Поврзано

Претпладне топло, попладне дожд и грмежи

admin

МНР: Лавров не може да лета над Македонија

admin

Преговорите со ЕУ се отворени!

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com