Ден

Алкохолизираност од речиси 3 промили: Ова е причината за смртта на мажот на Николина

Неодамна почина сопругот на водителката и модел Николина Пишек. Пристигнаа и резултатите од обдукцијата и токсиколошките наоди.

Кај Видоје Ристовиќ во моментот на смртта во крвта имало 2,87 промили алкохол.

Со комисиско вештачење на Институтот за судска медицина, при Медицинскиот факултет во Белград, утврдено е дека смртта на Ристовиќ настапила на 8 мај 2022 година во 00:22 часот, поради воспаление на срцевиот мускул, најверојатно од вирусно потекло.

Алкохолизираноста веројатно дополнително ја влошила состојбата на Ристовиќ. Тој користел и седативи за смирување, а траги од психотропни дроги немало.

Поврзано

Љубителите на пица ќе се израдуваат – Сепак не е толку лош и нездрав избор за оброк

Elena

Водена „инфузија“ за подобрување на детоксикацијата

Elena

Колач со маскарпоне и богат вкус на кафе

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com