Ден

Еве што изјавил Ламбе откако бил уапсен за потпалување на клубот во Битола

Сè поизвесно е дека пејачот Ламбе Алабаковски навистина е пироманот од Битола, по кого трагаше МВР.

Имено, тој имал и повреди од изгореници. На тоа посочи и бугарската министерка за надворешни работи, Генчовска, која рече дека на снимките се гледа како потпалувачот се запалил и самиот и дека ќе биде лесно да се пронајде кој е виновен.

Алабаковски во полиција се бранел со изјавата дека сето ова го направил од патриотски побуди.

Поврзано

Анкара: Турција интензивно соработува со Москва и Киев за извозот на жито

admin

Радев: Францускиот предлог е во правилна насока, но има уште отворени прашања

admin

Ковачевски: Реконструкцијата на патот до Лесново е од витално значење за Пробиштип и за развој на туризмот

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com