Ден

Нема вода во дел од Драчево

Поради изведување на водоводен приклучок ф80 мм, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Румена Хаџипанзова“, „Антон Димитров“ и „Коперникова“ во населба Драчево.

Прекинот ќе трае од 09:50 часот до завршување на работите, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Поврзано

МНР: Лавров не може да лета над Македонија

admin

Поради трка во Скопје, блокирани дел од главните улици

admin

САД: Забраната за прелет на Лавров од Македонија, Црна Гора и Бугарија е почитување на обврските кон НАТО

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com