Ден

Од викендов постабилни временски услови

До петок ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, а постепена стабилизација на времето се очекува од сабота.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина воден талог), силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Дневната температура ќе биде во опаѓање.

И во Скопската Котлина ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, повремено во форма на невреме.

Поврзано

Блокада на влез и излез од Скопје кај Автокоманда – ССМ излезе на најавениот штрајк

Elena

Пендаровски: Помалку изборни единици со минимален или без праг и отворени листи

admin

Претпладне топло, попладне дожд и грмежи

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com