Ден

Петок пред Духовден – неработен ден за православните граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 10 јуни (петок) 2022 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија.
Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.

Поврзано

Либан бара САД да посредува за ставање крај на поморскиот спор со Израел

admin

Ковачевски од Брисел: Францускиот предлог во ваква форма не е прифатлив за нас

admin

Денеска пресуда за Гуревски и Божиновски за случајот „Талир 2“

admin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com