Ден

Ја потпалил куќата во која биле снаа му и внучињата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против М.В. од с.Јосифово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност”.

На 27.04.2022, пријавениот со употреба на запалива течност предизвикал пожар на влезната врата од семејната куќа, во која во моментот била неговата снаа со нејзините три малолетни деца.

Пожарот го изгаснала сопругата на пријавениот.

Поврзано

(ВИДЕО ИНТЕРВЈУ) Грлиќ – Радман: Да се почне со преговори, прашањата да се решаваат паралелно

admin

Димитров: Францускиот предлог не носи подалеку, а не поблиску до членство во ЕУ

admin

Починат човек пронајден во стан во Кисела Вода

Elena
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com